tatlı cumartesi:)

   

Selam herkese:)Bugün orada da cumartesi mi?:)

Ilık bir cumartesi sabahında saatimi tekrardan 6.45'e kurduğum için yataktan sıçrayarak uyandım.Yine de tekrardan uyuyabilmek süppperrrrr bir şeydi benim için.Uyudum,mutlu bir güne gülümseyerek uyandım.Temizlik falan derken aklıma Nihan ablacıkın tavsiye ettiği Flashforward dizisi geldi ve 1.bölümden seyretmeye başladım.Konusu bakımından beni fazlasıyla etkiledi.Kendimi kaptırıp bir kaç bölüm seyrettim.Hafta sonu zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyor insan.Bir baktım akşam olmuş:)

Akşamdan bahsetmişten size tatlı tarifi vereyim mi?:)

Önce Hanımeller fındıklı bisküviden alıyoruz.Bisküvileri sütle azcıkk ıslattıktan sonra iki bisküvi arasına sakızlı muhallebi sürüyoruz.Sonra bisküvileri tekerlek gibi hindistan cevizi üzerinden geçiriyoruz.Sonrada yanları hindistan cevizi olan toplarımızın üzerine antep fıstığı döküyoruz:)Afiyetle yiyoruz:)))İçindekinin bisküvi olduğu pek anlaşılmıyor yediğinizde...

Hafif,pratik ve sevimli:)))

Bir tane de kitaptan bahsedip yazımı noktalamak istiyorum.

Hatalıysam Ara

"İnsanoğlu potansiyeli olan bir varlıktır. Dolayısıyla Gelişimi, Değişimi ve Mükemmele ulaşması mümkündür. Yeter ki istesin… Yeter ki dünyadaki en değerli kişiyle tanışabilsin; kendisiyle… Ve… Arıyordum her yerde; Gazetede dergide tv'de. Bakıyordum her yere; Evrene, çevreme, semtime Yok, yok bulamıyordum…

Anlamsızdı her şey, tadı yoktu yemeklerin, içecekler bir tuhaftı. Garip koşuşturmalar herkes ve her şeyle didişen ben. Hayatım sanki matahtı. Bir gün, o çıkageldi… Hızlı hızlı zil çaldı. Heyecanla merdivenlerden indim. Açtım kapıyı, kim mi? Gelen bendim. Kendinin farkında olan kişi, tüm olaylara 'Metadüzey' bir felsefeden bakan ve bu anlayışı sevgi, bilgi, paylaşım gibi evrensel değerlerle herkesin yararına sunabilendir.

Nitekim bilgi evrenseldir. O evrensel bilgiden yararlanmak temel insan haklarının başlıcasıdır. Deneyimlerini engin bilgisiyle harmanlayıp bu güzel eseri oluşturan Sevgili Uğur ATASEVEN hocamıza minnetlerimi sunuyorum. 'Şimşekleri havada yakalamaya aday' Sevgi ve Yüreği güzel, Bilgi peşindeki her gönül adamına ithaf olunur…"

 

Kişisel gelişim kitaplarını çok fazla tercih etmesem de uzun zamandır okumaya fırsat bulamadığım kitabıma bugün başladım.Bitirdikten sonra yorumlarımı sizinle paylaşırım..

 

 Herkese mutlu hafta sonlarıııııı...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !